Trafik Sigortası 2022

tam bakım trafik sigortası
Tarfik Sigortası

 

 

 

Trafik Sigortası 2022

Trafik Sigortası 2022; Zorunlu Trafik Sigortası’nı da kapsayan paketlerimizle hayat kolaylaştıran teminat ve hizmetler bir arada.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası Paketleri kapsamında “Trafik Sigortası” teminatı ile birlikte aşağıdaki teminatlara da sahip olabilirsiniz.

 • Artan Mali Sorumluluk (İMM)
 • Koltuk Ferdi Kaza (KFK)
 • Anadolu Hizmet – Trafik
 • Hukuksal Koruma (Taraftarlara özel ürünler hariç)
 • Anadolu Mini Onarım ve Bakım Paketi

Hayatınızı kolaylaştıracak teminat ve hizmetler içeren Trafik Sigortası ürünlerimiz aşağıdaki alternatiflerden biri ile sunulmaktadır.

Ekstra Trafik Sigortası

Artan Mali Sorumluluk teminatı ile trafik sigortasının aşan limitleri 250.000 TL’ye kadar güvence altındadır.

Tam Bakım Trafik Sigortası

Anadolu Mini Onarım ve Bakım Paketi ile aracınızda oluşabilecek bakım ihtiyaçlarınız ve küçük çaplı onarımlar teminat altına alınır.

Trafik Yol Yardım Sigortası

Kaza ya da arıza durumunda Anadolu Hizmet Trafik asistans hizmeti yanınızda. Hukuki anlaşmazlıklara karşı Hukuksal Koruma teminatı da poliçe kapsamındadır.

Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası’nın kapsamında; sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş ise Karayolları Trafik Kanunu’na göre, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makûl ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigorta’sının aksine karşı taraftaki aracı değil; sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ve Trafik sigortaları arasındaki farktır.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı Anadolu Sigorta’nın avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.

Pert Kasko Sigortası

Pert Kasko Sigortası ile kasko ana teminat grubu altında belirtilen riskler sonucu aracınızın tam hasara uğraması veya çalınması durumuna karşı teminat alabilirsiniz.

Pert Kasko Sigortası ile sağlanan güvence;

 • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
 • Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
 • Aracın yanması
 • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi şeklinde 4 ana başlık altında toplanmaktadır.

Trafik Sigortası Paketleri Neleri Kapsar?

*Bu hizmet hususi otomobil, taksi, minibüs, panel/glass van tipi kamyonet ve motosiklet araç gruplarına verilmektedir.

(1)Tüm araç grupları için düzenlenebilmektedir.

(2)Otomobil, kamyonet ve minibüsler için düzenlenebilmektedir.

(3)Otomobil, kamyonet, motosiklet, minibüs ve taksi otolar için düzenlenebilmektedir.

Neden Trafik Sigortası yaptırılmalıdır?

Trafik Sigortası genellikle Kasko Sigortası ile karıştırılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın aracının değil; karşı tarafın hasar gören aracının zararlarının karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası sorgulama ve Trafik Sigortası hesaplama gibi merak ettiğiniz ve ihtiyacınız olan tüm bilgiler öncü hizmetlerin adresi Anadolu Sigorta’da. Trafik Sigortanızı Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olan Anadolu Sigorta ile yaptırarak güvenle yola çıkabilirsiniz.

Talep edilmesi durumunda tek bir poliçe ile “Trafik Sigortası” teminatı ile birlikte;

teminatları da bir arada alınabilmektedir.

 • Artan Mali Sorumluluk (İMM),
 • Koltuk Ferdi Kaza (KFK),
 • Anadolu Hizmet – Trafik

Buna göre Trafik Sigortası ürünlerimiz aşağıdaki alternatiflerden biri ile sunulmaktadır.

 • Ekstra Trafik Sigortası
 • Süper Trafik Sigortası
 • Sınırsız Trafik Sigortası

Size Özel Hizmetler

 • Tam Bakım Trafik Sigortası ile boya yüzeyi parlatma, kaporta dış boya parlatma, araç check-up, ekspres motor temizleme hizmetlerinden oluşan Tam Bakım Paketi’nden ve Anadolu Trafik Mini Onarım Hizmeti’nden poliçeniz kapsamında ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Tam Bakım Paketi ve Mini Onarım Hizmeti detayları  için whatsapp hattımızdan bize hızlıca ulaşabilirsiniz. 0553 690 9043

 • Ekstra, Süper ve Sınırsız Trafik Sigortası ve Trafik Yol Yardım Sigortası ürünlerimiz kapsamında herhangi bir kaza veya arıza durumunda 7/24 ve nerede olursanız olun, 0850 724 0850 Anadolu Sigorta Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak Anadolu Hizmet Trafik kapsamındaki tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Anadolu Hizmet Trafik detayları için bize hızlıca whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. 0553 690 90

tam bakım trafik sigortası
Tam Bakım Trafik Sigortası

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)