Riskli Hastalıklar Sigortası

sağlık sigortaları nelerdir; sahip olduğunuz en değerli varlığınız öncelikle kendi sağlığınızdır, özel sağlık sigortaları bu bağlamda size kaliteli sağlık hizetminden faydalanma imkanını, her bütçeye uygun çözümlerle sunmaktadır. sağlık sigortası yaptırmayı geleceğe yapılan bir yatırım olarak düşünmek ve bir lüksten ziyade ihtiyaç olarak algılamak gerekir.

 

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

  • Riskli Hastalıklar Sigortası, toplu tazminat ödemesi ile sigortalılarımızın en zor anlarında yanlarında olmamızı sağlayan bir Anadolu Sigorta ürünüdür.
Riskli Hastalıklar Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?
  • Riskli Hastalıklar Sigortası poliçe kapsamında yer alan riskli hastalıklardan birinin teşhisi sonucunda doğabilecek finansal yükümlülükler için sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alır ve böyle zorlu süreçlerde kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Riskli Hastalıklar Sigortası yaptıran sigortalılarımız tek seferde toplu olarak yapacakları ödeme ile birçok avantajdan faydalanma imkanı da yakalamış olurlar.
  • Sağlık Sigortası Genel Şartları ve Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası Özel Şartları çerçevesinde sigortalılarımızın, sigorta başlangıç tarihinden sonra poliçe kapsamında yer alan hastalıklardan birinin ortaya çıkması halinde poliçede belirtilen tutar şirketimiz tarafından ödenecektir.
Anadolu Riskli Hastalıklar Poliçe Kapsamında Olan Hastalıklar Nelerdir?

Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS)
Aort Ameliyatı
Aplastik Anemi
Beyin Anevrizması Ameliyatı
Böbrek Yetmezliği (Son Dönem)
Büyük Yanıklar
İnme ve Felç
Kalp Kapakçığı Değişim Ameliyatı
Kalp Krizi (Miyokard Enfarktüsü)
Kanser
Kol ve/veya Bacak Kaybı
Koma
Koroner Arter By-pass Ameliyatı
Körlük
Majör Organ Nakli
Multiple Skleroz (MS) hastalıkları

  • Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası’nda ilk ortaya çıkan hastalık için teşhis konulduktan sonra, tazminat ödemesi yapılır. Bu poliçe kapsamında sadece bir hastalık için ödeme yapılmakta diğer hastalıklar için ödeme yapılmamaktadır.

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası Hangi Yaşlarda Yaptırılabilir?

  • – 18 – 55 (dahil) yaş aralığında bulunanlar Riskli Hastalıklar Sigortası yaptırabilirler. 60 yaş ve sonrası için poliçe teminatı verilmemektedir.
Riskli Hastalıklar Sigortası’nda Bekleme Süresi Ne Kadardır?
  • Sigorta başlangıç tarihinden itibaren 3 ay bekleme süresi uygulanır. Poliçe dönemi içerisinde teşhis edilmesi koşulu ile 3 ay olan bekleme süresini tamamlayan sigortalı için poliçe limiti dahilinde özel ve genel şartlara istinaden tazminat ödemesi yapılmaktadır.
Riskli Hastalıklar Sigortasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

– 18-55 yaş arasındaki her sağlıklı bireyin yaptırabileceği Riskli Hastalıklar Sigortası poliçe kapsamında belirtilen hastalıklara karşı sigortalılarımızı güvence altına alır. Söz konusu hastalıklardan herhangi birine maruz kalınması halinde, poliçede sigortalı tarafından belirlenmiş teminat tutarı Anadolu Sigorta tarafından karşılanır.

– Sigortanın geçerlilik süresi içerisinde gerçekleşebilecek olası bir yaşam kaybı halinde paket içeriğinde belirlenen yaşam kaybı teminat tutarı sigortalının sevdiklerine ödenir. Sigortanın geçerlilik süresi içerisinde hastalığa yakalanıp hastalık teminatı alan sigortalının yaşam kaybı gerçekleştiğinde, yaşam kaybı ve hastalık teminatı arasındaki fark sigortalının sevdiklerine ödenir.

– Sigortalılarımız acil durumlarda S.O.S International Ambulans Servisi tarafından sunulan ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

– Sigortalı kişi acil kapsamı dışındaki sağlık problemlerinde kendisi için; acil olan ya da acil olmayan tüm durumlarda ise birinci dereceden yakınları için ambulans hizmetinden %20 indirimli faydalanabilir.

– Sigortalılarımız olası bir sağlık sorununda Anadolu Sigorta ile anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarına başvurabilir ve indirimli fiyatlardan faydalanabilirler.  

– Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası teminatları hem yurtiçinde hem de yurtdışında sigortalıyı güvence altına alır.

Sigortalılarımız acentemizden satın alacakları Anadolu Sigorta ürünlerinde (kasko, konut ve sağlık sigortaları) %40’a varan indirim fırsatından faydalanabilirler.

– Sigorta prim tutarları yaş, cinsiyet ve seçilen pakete göre değişkenlik göstermektedir. Prim ödemeleri peşin yapılabildiği gibi taksitli olarak da yapılabilmektedir.

Riskli Hastalıklar Sigortası yaptırdığınızda eşiniz, küçük çocuklarınız ve kendiniz için gerçekleştirdiğiniz ödemelerde ödediğiniz primin tamamını; ödeme yaptığınız ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemesi şartı ile içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %40 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz.

Riskli Hastalıklar Sigortası Kapsamında Sunulan Asistan Hizmetleri Nelerdir?

– Sağlıklı Yaşam Paketi: Gold Diş Paketi – Dolgulu, Diyetisyen Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık, Eczane (İlaç) Tasarruf Planı ve Ücretsiz Göz Tarama Paketi poliçede belirtilen kapsamda sunulmaktadır.

– 7/24 Canlı ve Görüntülü Sağlık Danışmanlığı Hizmeti: Bu kapsamda sigortalımız ücretsiz olarak, Anadolu Sigorta web sitesi ve Sağlığım Cepte mobil uygulaması üzerinden  butonuna tıklayarak, TC kimlik numarası ile girdikten sonra uzman doktorlarla 7/24 canlı ve görüntülü görüşme yapabilecektir.

Riskli Hastalıklar Sigortası ve diğer Anadolu Sigorta ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi +90 212 210 27 22 numaralı telefondan arayabilir ya da 0553 690 9043 numaralı whatsapp hattımızdan mesaj atabilirsiniz. Mayi Sigorta ailesi olarak sizlere ve sevdiklerinize en uygun sigorta çözümlerini sunmak önceliğimizdir.

  • riskli hastalıklar sigortası nedir
    riskli hastalıklar sigortası

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)